Adlitzgraben

Adlitzgraben

Rejony Adlitzgraben i Hollental, leżą niedaleko przełęczy Semmering ok. 80 km na południowy zachód od Wiednia. Ze względu na stosunkowo niedużą odległość (około 500km od Krakowa) są rejonami chętnie odwiedzanymi w długie weekendy. Wyodrębnić tu można sektor wspinania sportowego położony w Adlitzgraben, gdzie na ciągnącym się przez kilka kilometrów murze skalnym poprowadzono kilkaset dróg wspinaczkowych w pełnym przedziale trudności. Wizytówką tej części rejonu jest położony tuż przy ulicy sektor Monster, w którym ze względu na spore przewieszenie można wspinać się podczas ulewnych dni. Skała w tym rejonie to wapień i dolomit o wspaniałym tarciu i urzeźbieniu.

Adlitz_1W położonej niedaleko dolinie Hollental znajduję się wiele pięknych ścian, gdzie możemy wspinać się wielowyciągowo.Różnorodność tego rejonu sprawia, iż realizujemy tu zarówno programy kursów wspinaczkowych, jak również atrakcyjnych obozów.
W dni odpoczynkowe można udać się do oddalonego o około 80 km Wiednia na zwiedzanie stolicy Austrii. Można skorzystać też z szeregu atrakcji jakie oferuje rejon Rax Alpen, spływów kajakami rzeką Shwarzą oraz trekingów na pobliskie szczyty, z których niektóre osiągają ponad 2000 m.n.p.m.
Rejon znany jest także z darmowego campingu (oczywiście z dostępem do bieżącej wody i sanitariatami) położonego w miejscowości Kaiserbrunn. To popularne miejsce noclegowe wspinaczy jest też bazą noclegową na prowadzonych przez nas kursach i obozach. Śpimy najczęściej pod namiotami, ale istnieje również możliwość rezerwacji noclegów w pobliskim gasthofie.

Adlitz_2Można zarezerwować też noclegi w nowo wyremontowanym schronisku w Dolinie Hollental. Wszelkie rezerwacje możliwe są jednak ze sporym wyprzedzeniem czasowym i raczej poza okresem wakacyjnym. Cała Dolina Hollental rewelacyjnie nadaje się na kursy wspinania na drogach wielowyciągowych oraz na mocne wielowyciągowe wspinanie w ramach organizowanych przez nas obozów wspinaczkowych.
Osoby zainteresowane zrobieniem Kursu Wspinaczki Skalnej w tym rejonie, zachęcamy do dłuższych wyjazdów (pobyt 10-cio lub 14-dniowy) i połączenia programu kursu z obozem wspinaczkowym. Taki wyjazd daje możliwość zastosowania w praktyce, zdobytych podczas kursu umiejętności oraz utrwalenia ich dzięki kilkudniowemu wspinaniu na obozie.
Wszelkie pytania, zgłoszenia i rezerwacje prosimy kierować na adres e-mail: info@klama.pl
lub tel. +48 601 254 299

Adlitz_4Adlitz_3