Arco

Arco

Arco to niewielkie miasteczko położone w Północnych Włoszech (rejon Trentino). Wśród wspinaczy znane jest przede wszystkim z zawodów Rock Master Festival, które co roku goszczą czołówkę światowych gwiazd. W okolicy znajduje się ponad 50 rejonów wspinaczkowych (najbardziej znane to Nago, Massone, Colodri, Crosano, Mt Colt) oferujących zarówno wspinanie sportowe jak i drogi wielowyciągowe. Różnorodność tego rejonu sprawia, iż realizujemy tu zarówno programy kursów wspinaczkowych jak również atrakcyjnych obozów.
Wspinanie w Arco niezmiennie kojarzone jest ze wspaniałą, wygrzaną w słońcu wapienną skałą oraz

Arco_2przepięknymi widokami na okoliczne kilkutysięczne szczyty i położone u ich stóp Jezioro Garda. To malowniczo położone jezioro jest rajem dla amatorów sportów wodnych i miłą alternatywą na spędzenie naszego dnia odpoczynkowego. Samo Arco ma również do zaproponowania wiele atrakcji. Symbolem miasta jest położony na wzgórzu zamek, do którego można wspiąć się jedną z licznych w tych okolicach via ferrat. Następnie udać się spacerem do centrum. Wśród uliczek urokliwej starówki znajdziemy wiele restauracyjek oferujących specjały włoskiej kuchni. Obowiązkowym przystankiem jest lodziarnia Gelateria Tarifa. W miasteczku znajduje się także kilka atrakcyjnych cenowo sklepów wspinaczkowych.
Podczas wyjazdów do Arco naszym standardowym miejscem zatrzymania jest położony na uboczu Camping Zoo. Posiada on doskonałą infrastrukturę.

Arco_1W ofercie znajdziemy zarówno pole namiotowe jak i w pełni wyposażone wozy campingowe. W upalne dni można schłodzić się w dostępnym na terenie Campu basenie. Jest też możliwość wynajęcia apartamentów w okolicach Arco. Jest to jednak możliwe, tylko po odpowiednio wcześnie dokonanej rezerwacji i głównie poza sezonem (od marca do połowy maja i od połowy września do listopada). Arco to doskonałe miejsce zarówno do wspinania jak i rozkoszowania się włoskim dolce vita.

Arco_3Jeśli chodzi o naszą ofertę dotyczącą wyjazdów do Arco to najkorzystniejszym jest, połączenie Kursu Wspinaczki Skalnej z obozem wspinaczkowym, pobyt 10-cio lub 14-dniowy. Taki wyjazd daje możliwość zastosowania w praktyce, zdobytych podczas kursu umiejętności oraz utrwalenia ich dzięki kilkudniowemu wspinaniu na obozie.
Wszelkie pytania, zgłoszenia i rezerwacje prosimy kierować na adres e-mail: info@klama.pl
lub tel. +48 601 254 299

Arco_5Arco_6