El Chorro

El Chorro

El Chorro niewielka wieś, posiadająca około 200 mieszkańców, położona w południowej części Hiszpanii – Andaluzji. Nazwa El Chorro w wolnym tłumaczeniu oznacza zryw. Taka nazwa została nadana temu miejscu ze względu na ogromne powodzie powodowane przez trzy rzeki przepływające przez wąwóz Los Gaitanes: Guadalhorce, Guadalteba i Turón. Zostały one opanowane dzięki budowie systemu tam, we wczesnych latach 20-tych XXw. El Chorro znajduje się u samego wylotu wąwozu. Sama miejscowość jest niewielka, znajduje się tu kilka domów mieszkalnych, hotel, stacja kolejowa schronisko oraz elektrownia. Są też niewielkie sklepiki spożywcze i nawet jeden sklepik wspinaczkowy.

Chorro_1My zatrzymujemy się u Susan. Angielki, która oferuje domki, będące niegdyś zabudowaniami gospodarskimi. Domki te są przerobione na urokliwe apartamenty z kilkoma sypialniami i w pełni wyposażonymi kuchniami. Z naszych apartamentów, pieszo, w ciągu kilkunastu minut (max 45 minut) dostajemy się praktycznie we wszystkie sektory rejonu. El Chorro składa się z kilkudziesięciu sektorów, w których poprowadzono kilka tysięcy ubezpieczonych dróg sportowych i wielowyciągowych na wspaniałych wygrzanych w słońcu wapiennych ścianach.
Chorro_5Tutejsze drogi, oferują wspinanie we wszelkiego typu formacjach. Różnorodność sektorów i dróg powoduje, że w rejonie tym, każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno początkujący jak i doświadczeni wspinacze poszukujący wspaniałych i trudnych dróg. Dzięki tej różnorodności, nasza szkoła realizuje tu zarówno Kursy Wspinaczki Skalnej jak i obozy wspinaczkowe. Najbardziej znane sektory wspinaczkowe El Chorro to: Poema de Roca, Makinodromo, Frontales, Las Encantadas i Escalera Arabe.
Chorro_4W dni restowe można wybrać się na słynną via ferratę położoną na zboczach skał tworzących przełom rzeki Guadalhorce – ścieżkę Caminitio del Rey (ścieżka króla). Na całodzienną wycieczkę polecamy również zwiedzanie Malagi lub Rondy – malowniczego miasta zawieszonego nad wąwozem rzeki Guadalevin.
Osoby zainteresowane zrobieniem Kursu Wspinaczki Skalnej w tym rejonie, zachęcamy do dłuższych wyjazdów (pobyt 10-cio lub 14-dniowy) i połączenia programu kursu z obozem wspinaczkowym.

Chorro_3Taki wyjazd daje możliwość zastosowania w praktyce, zdobytych podczas kursu umiejętności oraz utrwalenia ich dzięki kilkudniowemu wspinaniu na obozie.
Wszelkie pytania, zgłoszenia i rezerwacje prosimy kierować na adres e-mail: info@klama.pl
lub tel. +48 601 254 299

Chorro_2