Kalymnos

Kalymnos

Kalymnos to grecka wyspa położona w archipelagu Dodekanezu, słynąca z połowu gąbek. Kalymnos to obecnie także bardzo popularny rejon wspinaczkowy, który upodobała sobie firma North Face, organizując co roku festiwal,
The North Face Kalymnos Climbing Festival.
Kalymnos zachwyca różnorodnością i jakością dróg wspinaczkowych, których jest już w tej chwili ponad 2000 w pełnym przedziale trudności. Ogromny potencjał eksploracyjny sprawia, że co roku powstaje od kilkudziesięciu do kilkuset nowych dróg. Do użytku oddawane są całe nowe sektory.

Kalymnos_4Setki ścian o przeróżnych wystawach tworzą wymarzony rejon wspinaczkowy na każdą porę roku. Do tego należy dodać wspaniałą rzeźbę skalną z niespotykanym gdzie indziej ogromnym nagromadzeniem form naciekowych.
Najlepsze warunki panują tutaj jesienią i wiosną. Kolejnym atutem wyspy jest przyjazne obicie skał oraz wykorzystanie ich potencjału. Charakteryzuje się to między innymi tym, że wiele długich i trudniejszych dróg jest podzielonych na dwie części stanowiskami pośrednimi. Na przykład: na 40 metrowej drodze 7c lub 8a, której pierwsze 20 metrów to teren 6a lub 6b, w połowie znajdziemy stanowisko. Takie obicie stwarza zatem możliwości wspinania się w tym samym miejscu, osobom o diametralnie różnym poziomie. W dni odpoczynkowe, Kalymnos oferuje wspaniałe plaże oraz ciepłe morze, idealnie nadające się do nurkowania i pływania. Dziesiątki knajp i restauracji ze wspaniałym śródziemnomorskim menu. Bogate życie nocne.

Kalymnos_1Zresztą dość powiedzieć, że całe Masouri, które jest najpopularniejszą miejscowością w rejonie, jest nastawione na wspinaczy i wszystko jest przystosowane do ich potrzeb.
Najczęściej wybieraną przez nas formą noclegów są tak zwane studia, czyli pokoje dla 2 osób z łazienką i aneksem kuchennym. Ceny od 12 euro za dobę od osoby. Kalymnos polecamy na dłuższe (optymalnie 14 dni) wyjazdy i obozy wspinaczkowe.

Kalymnos_5*Osoby zainteresowane zrobieniem Kursu Wspinaczki Skalnej w tym rejonie, zachęcamy do dłuższych wyjazdów (pobyt 14-dniowy) i połączenia programu kursu z obozem wspinaczkowym. Taki wyjazd daje możliwość zastosowania w praktyce, zdobytych podczas kursu umiejętności oraz utrwalenia ich dzięki kilkudniowemu wspinaniu na obozie.
Wszelkie pytania, zgłoszenia i rezerwacje prosimy kierować na adres e-mail: info@klama.pl
lub tel. +48 601 254 299

Kalymnos_2Kalymnos_6