KLAMOWY wyjazd wspinaczkowy – Kalymnos Grecja 2014

KLAMOWY wyjazd wspinaczkowy – Kalymnos Grecja 2014

 
Daro_Fire-Wall
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Babcia_Sprtakus_2W dniach 27 sierpnia do 10 września, odbył się Klamowy wyjazd na Grecką wyspę Kalymnos.
W wyjeździe wzięli udział:
Daro, Kasia „Zaśka” Zaczek, Asia „Narzuta” Szylko, Darek „Kudłaty” Szylko, Magda „Babcia” Piwowarczyk, Sylwia Wróbel, Dominika “Domi” Bobek, Magda Borys, Maciek „Stinki” Pawłowski, Łukasz Żydek.
Wspaniałe ściany, niestety coraz bardziej popularnego w świecie wspinaczkowym, rejonu były świadkiem kilku wartościowych przejść.

 

Kudlaty_Ivi

Na pierwszym miejscu należy wymienić przejście RP przez Babcię i Kudłatego drogi „Spartakus” 7b+ (VI.4+), która dla Babci jest najtrudniejszą drogą przebytą za granicą.
Babcia pocisnęła jeszcze Flashem “Dionysos”, “Ixion” i “Sam Suffit”, wszystkie za 7a (VI.3). W stylu OS udało jej się przejść “Uncle Bert” 6c+/7a (VI.2+/VI.3) oraz “Aphrodisia” i “Steven Up”, obie za 6c+ (VI.2+). Na koniec zawalczyła jeszcze RP na “Commandant Marcos” 6c+/7a (VI.2+/VI.3).

Kudłaty oprócz “Spartakusa”, dołożył jeszcze przejście Flashem „DNA” 7a/7a+ (VI.3/3+) i “Baglamas” 7a+ (VI.3+) oraz RP „Ivi” 7b (VI.4). Zdjęcie obok 🙂
Wraz ze Stinkim, Kudłaty zapiął też szpona na „Aphrodite” 7a+ (VI.3+) i obaj Panowie załoili ją RP.

Stinki do swojego zbioru RP dopisał też “Baglamas” 7a+ (VI.3+), “Uncle Bert” 6c+ (VI.2+) oraz “Sam Suffit” 7a (VI.3). Dwie ostatnie drogi padły w drugiej próbie. Natomiast OS udało mu się pociągnąć “Ixion” za 7a (VI.3).

 
 
 
 
NArzuta_Frapogalo
Narzuta stoczyła zacięty ale i wygrany bój z “DNA” 7a/7a+ (VI.3/3+). Pociągnęła tę drogę RP po kilku próbach w ostatni dzień wyjazdu !
Narzuta RP pokonała jeszcze “Ciao Vecio” 7a (VI.3). Natomiast Flashem padła droga “Frapogalo” 6c (VI.2). Zdjęcie obok 🙂


“Frapogalo” do swoich wykazów przejść dopisały także Domi i Zaśka.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Daro_Sprartakus_4
Daro rozkręcił się zdecydowanie w drugiej połowie wyjazdu. W najczystszym stylu udało mu się przejść “Morgan Ext” 7c (VI4+/VI.5). Daro po zrobieniu blisko 30 metrów “Morgana” wbił się, idąc OS, w przedłużenie czyli “Adama” za 7c+/8a (VI.5/VI.5+ ) i po zrobieniu 3 wpinek, źle odczytał sekwencje i odpadł przy ostatniej wpince przed łańcuchem. Niestety brakło trochę wytrzymałości i rozwspinania (czytania skały). Jeszcze tego samego dnia wieczorem Daro wbił się w piękną,tym razem boulderową, drogę “Fire Wall” 7b+/7c (VI.4+), która padła RPpp w 3 próbie. Do zbioru RPpp dopisał jeszcze “Spartakusa” 7b+ (VI.4+). Natomiast do wykazu OS’ów, dołożył “Ikariotikos” i ” Pomponidoux” obie za 7b (VI.4) i po kilka dróg 7a+ (VI.3+) i 7a(VI.3).