Paklenica

Paklenica

Park Narodowy Paklenica położony w górach Velebit w północnej Dalmacji w pobliżu Starigradu, obejmuje krasowe kaniony Mala i Velika Paklenica. Kanion, a w zasadzie jego ściany, to prawdziwa mekka dla wspinaczy. W parku znajduje się również 37 jaskiń, z których część można zwiedzać. W ciągnącym się kilka kilometrów kanionie, znajduje się kilkadziesiąt kilkuset metrowej wysokości ścian wapiennych, o niespotykanej rzeźbie. Poprowadzono na nich bardzo dużo ubezpieczonych dróg sportowych oraz kilkaset wielowyciągowych, których część jest wzorowo ubezpieczona, a część wymaga wspinania z własną asekuracją.

Paklenica_2Ta bogata oferta dróg sprawiła, że Paklenica to raj wspinania wielowyciągowego.Nasza szkoła z powodzeniem realizuje tu właśnie programy Kursów Wspinaczki Wielowyciągowej, ale także podstawowych Kursów Wspinaczki Skalnej oraz obozów wspinaczkowych. Miejscem pobytu jest z reguły, któryś z campingów położonych w miasteczku Starigrad-Paklenica położonym u wylotu kanionu. Śpimy w namiotach. Ceny około 6 do 8 Euro. Na campingach jest dostęp do w pełni wyposażonej kuchni i oczywiście do łazienek i toalet.
Paklenica_3Campingi położone są około 500 m od wybrzeża Adriatyku. Można zatem, po intensywnym dniu wspinaczkowym, odpocząć nad brzegiem morza.Istnieje również możliwość rezerwacji apartamentów. Jest to jednak możliwe, tylko po odpowiednio wcześnie dokonanej rezerwacji i głównie poza sezonem (od marca do połowy maja i od połowy września do listopada).
W dni odpoczynkowe można udać się na zwiedzanie oddalonego o 40 km Zadaru lub popłynąć na wyspę Pag.

Paklenica_4Osoby zainteresowane zrobieniem Kursu Wspinaczki Skalnej w tym rejonie, zachęcamy do dłuższych wyjazdów (pobyt 10-cio lub 14-dniowy) i połączenia programu kursu z obozem wspinaczkowym. Taki wyjazd daje możliwość zastosowania w praktyce, zdobytych podczas kursu umiejętności oraz utrwalenia ich dzięki kilkudniowemu wspinaniu na obozie.
Wszelkie pytania, zgłoszenia i rezerwacje prosimy kierować na adres e-mail: info@klama.pl
lub tel. +48 601 254 299

Paklenica_5Paklenica_6