Wakacyjne przejścia w KLAMIE

Wakacyjne przejścia w KLAMIE


Bardzo mało wieści od Was, niestety dociera do mnie. Ale wiem, że w Klamie sporo się dzieje. Ponawiam zatem apel o przesyłanie do mnie swoich wykazów przejść. Ci z was, którzy prześlą wykazy przejść i będą najaktywniejsi mogą liczyć na nagrodę.
A wracając do zasłyszanych wieści ze skał, to pomimo wyjątkowo niesprzyjającej aury tego lata -częste obfite burze i nieznośne upały- części z was udało się porobić życiówki i fajne przejścia.
Poniżej próba zaprezentowania najważniejszych przejść, do których dotarłem.

 
 
 
Babcia_Playboy_3
Zacznę, od chyba najważniejszego przejścia okresu wakacyjnego.
Magda “Babcia” Piwowarczyk, poprowadziła swoje upragnione pierwsze VI.5 !
“Będkowski Playboy” na Dupie Słonia, padł RP pod szponem Babci 15 sierpnia 2014.
Tym samym Magda jest pierwszą panią w Klamie, która wpięła się do stanu na drodze, o tej trochę magicznej cyfrze 🙂
Składam serdeczne Gratulacje !!! I czekam na kolejne takie przejścia.
Wcześniej Babcia pocisnęła jeszcze w Bolecho “Filar Abazego” VI.3+, a potem go wyprostowała za VI.4/VI.4+.
Do tego dołożyła jeszcze “Letni romans” VI.3+/4.
Wiadomo, że jak mało kto, Babcia zasłużyła na taki sukces i mam nadzieję, że jej postawa i motywacja do wspinania będą inspiracją dla pozostałych Pań w Klamie, by dołączyły do elitarnego klubu VI.5.

 
 
 
 
 

Paula_skaly
Elektryzujące wieści dotarły do mnie spod Pochylca, gdzie przez dłuższy czas działali małżonkowie, Paula i Piotrek Wiciak. Paula może pochwalić się przejściem RP “Kociej Kołyski” VI.3+, “Wzlociku” VI.3 oraz “Kaszalocika” VI.2+. Do tego dołożyła jeszcze w Żytnich Skałach “Buce-V” VI.2+. Piotrek pocisnął RP na Pochyłym “Wzlocik” VI.3, “Kaszalocik” VI.2+ oraz “Krecią robotę” VI.1+.
Kolejną życiówką, o której dowiedziałem się pokątnie 🙂 są przejścia RP Roberta Macałki na Dupie Słonia. Robert najpierw załoił “Okapik 22 Lipca” VI.3+, a następnie “Obywatela Scurwy Wprost” VI.4. Zasłużony progres w pokonywanych trudnościach jest wynikiem jego systematycznej pracy i wytrwałości – gratuluję.

 
 
Daro_Hram
Teraz czas na trochę zagranicznych wieści.
Na długi weekend czerwcowy, do Paklenicy na Chorwacji wybrali się Daro i Kasia “Zaśka” Zaczek. W czasie krótkiego pobytu, Zaśka szybko rozprawiła się z klasykiem rejonu Hram, drogą “Gerovit” 7a (VI.3), który padł RP w 3 próbie.
Daro, dość szybko, bo w 2 próbie RPpp, poradził sobie z “Perun” 7c+ (VI.5).
Do tego dołożył, również RPpp w 2 próbie, “Svantevid” za 7b+/7c (VI.4+). Obie w sektorze Hram.
Jedno z najwspanialszych wspinaczkowych miejsc naszego globu, czyli hiszpański Rodellar odwiedzili w wakacje
Asia “Narzuta” Szylko i Darek “Kudłaty” Szylko.
Narzuta przywiozła z Rodeo “Esclava Laboral” 6c+ (VI.2+) RP.
Natomiast Kudłaty pocisnął RP “Caco que te mato” oraz “Far Fader West” obie 7b (VI.4).
Na polskiej ziemi Narzuta sieknęła Flashem “Leszczyneggera” VI.2 i pocisnęła RP „Przaśny chleb” VI.2+ na Łabajowej. Kudłaty urobił zaś w Bolecho “Letni romans” VI.3+/4 oraz “Klasztor Szaolin” VI.4 w Podlesicach.

 
 

Zas_PaklenicaZ zaległych informacji warto jeszcze odnotować przejście przez Kasię “Zaśkę” Zaczek RP w 3 próbie “Władcę Kamieni” VI.3 oraz “Direttisimę Krętej Baszty” VI.2, RP 2 próba.
“Władcę Kamieni” VI.3 zrobiła też RP Dominika “Domi” Bobek. Domi następnie upodobała sobie Dol. Bolechowicką, gdzie udało jej się przejść “Zacięcie Abazego” VI.2+, a następnie “Filar Abazego” VI.3+. Obecnie Domi będzie chciała wyprostować “Filar Abazego”.
Na Abazym działała także Kinga Śmiłek, która przeszła RP “Filar Walisha” VI.1 oraz “Ryski nad Tablicą” VI+.
“Zacięcie Abazego” VI.2+ odhaczył też z listy Paweł Curzytek. Paweł przeszedł jeszcze RP “Inwazje Niemocy” VI.4 w Słonecznych i “Recto” VI.3+/VI.4 w Sułoszowej.


Wszystkim serdecznie gratuluję !