Szkoła wspinania w Krakowie

o szkoleSzkoła KLAMA.PL powstała w 2004 roku. Założycielem, a zarazem głównym instruktorem jest Dariusz Żurek – Daro, Licencjonowany Instruktor Wspinaczki Skalnej i Ekiper Polskiego Związku Alpinizmu, Instruktor Wspinaczki Sportowej oraz Instruktor Rekreacji o specjalności Wspinaczka Skałkowa (z uprawnieniami Ministra Edukacji Narodowej i Sportu).Od 20 lat prowadzi kursy wspinania na sztucznych ścianach i w rejonach skałkowych, zarówno dla początkujących miłośników wspinaczki, jak i doświadczonych wspinaczy chcących poszerzyć swoją wiedzę i poprawić wyniki. Z wrodzonym optymizmem i otwartością dzieli się swoją wiedzą wspinaczkową, niepostrzeżenie zarażając wyniesioną z rodzinnego domu miłością do gór.

Doświadczony instruktor wspinaczki

Wspinaczkową przygodę Daro rozpoczął w 1985 roku, gdy wraz z przyjaciółmi eksplorował skały w okolicach Krakowa. Bardzo szybko marzenia 15-letniego chłopca przerodziły się w życiową pasję, której poświęcał każdą wolną chwilę. Pragnąc poszerzać swoją wiedzę i zdobywać doświadczenie, w 1989 roku wstąpił do Krakowskiego Klubu Wysokogórskiego. Wraz z powstaniem w Krakowie pierwszej sztucznej ściany wspinaczkowej oraz Sekcji Wspinaczkowej KS „Korona” rozpoczął regularne treningi. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Od 1992 prezentował już bardzo wysoki poziom wspinania sportowego w skałkach, prowadząc drogi na poziomie VI.5+. W kolejnych latach przyszła pora na nowe odsłony aktywności górskiej – wspinanie zimowe w Tatrach oraz zjazdy freeride’owe na snowboardzie.

Profesjonalne kursy wspinania

Obecnie Daro zajmuje się wszystkimi formami wspinania, począwszy od boulderingu i wspinania sportowego poprzez drytooling i wspinanie na lodospadach, aż po wspinaczkę zimową. Wspina się intensywnie w skałkach i w górach, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Jego ulubioną formą wspinania są tak zwane big wall’e, czyli wielowyciągowe drogi wspinaczkowe o charakterze sportowym. Daro jest wspinaczem wszechstronnym, lubiącym eksplorować nowe rejony wspinaczkowe. Lista odwiedzanych przez niego miejsc jest bardzo długa (m.in. Rodellar, Kalymnos, El Chorro, Ceuse, George du Tarn, Arco, George du Todra, Verdon, Paklenica, St.Leger…). Swoje doświadczenie, wiedzę oraz umiejętności przekazuje podopiecznym podczas kursów wspinaczki na terenie Krakowa i nie tylko.

Wykaz wybranych przejść wspinaczkowych:

Nazwa RejonWycena FR / PLStyl
Strona w opracowaniu !